Po Ut St Št Pia So Ne

Aktuálne počasie

dnes, štvrtok 4. 3. 2021
slabý dážď 10 °C 1 °C
slabý dážď, slabý juhovýchodný vietor
vietorJV, 2.32m/s
tlak1018hPa
vlhkosť63%
zrážky0.12mm

ČO VÁM NAŠA MATERSKÁ ŠKOLA PONÚKA?

• predprimárnu edukáciu Vašich detí v príjemnom  prostredí pod odborným vedením celého kolektívu MŠ Petrovany v triedach:

1. trieda:  MOTÝLE

2. trieda:  VČIELKY

3.trieda:   LIENKY

• priestranný školský dvor , multifunkčné ihrisko, ovocnú záhrada s pestrým vybavením detskými telovýchovnými zariadeniami a pieskoviskami slúžiacimi na rozvoj perceptuálno-motorických a kognitívnych kompetencií  detí
  • akcie školy s dlhoročnou tradíciou
  • Školský vzdelávací program "LIENKA", ktorý je zameraný na ľudové tradície nášho regiónu a environmentálnu výchovu.

Materská škola v Petrovanoch č.275 je štátnym zariadením, ktorého zriaďovateľom je obec Petrovany. Je umiestnený v samostatnom objekte,  ktorého vlastníkom je  obec. Súčasťou objektu je školský dvor, futbalové mini ihrisko s umelým trávnikom a školská záhrada s preliezačkami, šmýkačkami a pieskoviskami. Materská škola sa nachádza na prvom a druhom podlaží. Na druhom podlaží pozostáva z dvoch tried s improvizovane oddelenými spálňami, šatne detí, riaditeľne, ktorá slúži ako zborovňa a šatňa učiteliek zároveň; kuchyne, delenému skladu, ktorý slúži i školskej jedálni. Na prvom podlaží sa ukončuje výstavba novej kuchyne so skladom, nachádza sa tam školská jedáleň, tretia trieda s improvizovane oddelenou spálňou, zborovňa, denná miestnosť pre prevádzkových zamestnancov. Sociálne zariadenia pre zamestnancov a deti sa nachádzajú na oboch podlažiach. Materská škola poskytuje celodennú výchovnú a vzdelávaciu starostlivosť deťom spravidla od tri do šesť rokov a deťom s odkladom  povinnej školskej dochádzky, kde v zmysle zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní v znení neskorších predpisov, podporuje osobnostný rozvoj detí v oblasti sociálno-emocionálnej, intelektuálnej, telesnej, morálnej, estetickej, rozvíja schopnosti a zručnosti, utvára predpoklady na ďalšie vzdelávanie.