Naša škola dnes

Čo vám naša Materská škola ponúka?

• predprimárnu edukáciu Vašich detí v príjemnom  prostredí pod odborným vedením celého kolektívu MŠ Petrovany v triedach:

1. trieda: MOTÝLE

2. trieda: VČIELKY

3.trieda: LIENKY

4.trieda:  MRAVČEKOVIA

• priestranný školský dvor , multifunkčné ihrisko, ovocnú záhrada s pestrým vybavením detskými telovýchovnými zariadeniami a pieskoviskami slúžiacimi na rozvoj perceptuálno-motorických a kognitívnych kompetencií  detí
  • akcie školy s dlhoročnou tradíciou
  • Školský vzdelávací program "LIENKA", ktorý je zameraný na ľudové tradície nášho regiónu a environmentálnu výchovu.

Materská škola v Petrovanoch č.275 je štátnym zariadením, ktorého zriaďovateľom je obec Petrovany. Je umiestnený v samostatnom objekte,  ktorého vlastníkom je  obec. Súčasťou objektu je školský dvor, futbalové mini ihrisko s umelým trávnikom a školská záhrada s preliezačkami, šmýkačkami a pieskoviskami. Materská škola sa nachádza na prvom a druhom podlaží. Na druhom podlaží pozostáva z dvoch tried s improvizovane oddelenými spálňami, jednou triedou bez spálne, šatne detí, riaditeľne, ktorá slúži ako zborovňa , šatne učiteliek a skladu. Na prvom podlaží sa nachádza nová kuchyňa so skladom,  školská jedáleň, tretia trieda s improvizovane oddelenou spálňou, kancelária vedúcej školskej jedálne, denná miestnosť pre prevádzkových zamestnancov. Sociálne zariadenia pre zamestnancov a deti sa nachádzajú na oboch podlažiach. Materská škola poskytuje celodennú výchovnú a vzdelávaciu starostlivosť deťom spravidla od tri do šesť rokov a deťom s odkladom  povinnej školskej dochádzky, kde v zmysle zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní v znení neskorších predpisov, podporuje osobnostný rozvoj detí v oblasti sociálno-emocionálnej, intelektuálnej, telesnej, morálnej, estetickej, rozvíja schopnosti a zručnosti, utvára predpoklady na ďalšie vzdelávanie.

Meniny má Lea, Timon

Zajtra má meniny Anastázia, Anastáz, Blahomil, Asia, Blahomila, Nasťa, Nastasia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Pranostika na akt. mesiac

V apríli prší na raž, v máji na pšenicu, v júni na jačmenň.